Skip to content
serpilb
Kurucu / Yönetici

Serpil Büyükaltınçizme, 1984 yılından başlayarak Interbank, Eczacıbaşı İpekkağıt, Schering Alman İlaç, Tetra Pak Ambalaj, Turkcell ve Gedik Yatırım’da ürün sorumluluğu, pazarlama müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı pozisyonlarında görev yapmıştır.

2010 yılından itibaren Sürdürülebilirlik ve Raporlaması konularında ihtisaslaşmış olup, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneğinde yaptığı gönüllü çalışmalar ve Kadir Has Üniversitesinde aldığı tamamlayıcı eğitimleri takiben bireysel sürdürüdüğü çalışmaların ardından 2014 yılında kurduğu KSS Strateji Ltd’de şirketlerin daha kurumsal, daha yaratıcı ve daha sürdürülebilir bir yapıya ulaşabilmeleri için danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermekte, sürdürülebilirlik stratejisi geliştirip, sürdürülebilirlik ve entegre rapor üretim süreçlerini yönetmektedir.

Bu çalışmalarına paralel olarak Starters Hub ve İş Bankası Workup’da ve İTÜ mezunlar derneği platformlarında mentorluk yapmaktadır.

Avusturya Lisesi (SG ’80) ve İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunudur.
Çok iyi Almanca ve İngilizce, başlangıç seviyesinde İtalyanca ve İsveççe bilmektedir.
Managerial Grid, Kurumsal Yönetim, Tetra Pak İsveç’de kurumsal yönetim ve iletişim eğitimlerine katılmıştır.

Gönüllü olarak yürüttüğü çalışmalar ise ,
– Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneğinde bir yıl gönüllü aktif görev .
– Avusturya Lisesi Kadın platformunun gerçekleştirdiği ve üniversite öğrencilerinin İstanbul’da staj yapmalarına olanak sağlayan “Ben Çalışmak İstiyorum” projesinde de beş dönem aktif görev .
– Avusturya Liseliler ve arkadaşlarından oluşan, öncelikle Huzurevleri yararına konserler veren ve Türk Sanat Müziğini yaşatmak amacında olan Kartçınar Korosunda görev almaktadır.
– Toplum Gönüllüleri Vakfı Mentorluk projesinde görev almaktadır.
Gerçekleştirmeyi planladığı bir başka sosyal girişim projesi için Mutfak Sanatları Akademisi Yiyecek İçecek İşletmeciliği , Temel Aşçılık ve Food Styling ve Fotoğrafçılığı programlarını tamamlamıştır.
Daha yaşanabilir bir dünya için çalışan, her insanın değerli olduğuna inanan, iyi bir denizci, toprağı ve bir şeyler yetiştirmeyi seven, sanatın her dalına değer veren bir annedir.